Tampere 01.10.2017 Tampere-päivän kilpailu (TSGK)
Tampere 24.09.2017 EGU finaalit & Hill’s sijoituslähdöt (EGU)
Tampere 23.09.2017 EGU Open ja EGU Sprint (EGU)
Turku 09.09.2017 TGK Grand Prix finaali (TGK)
Turku 26.08.2017 NutriScience Junior Derby fin ja TGK Grand Prix fin (TGK)
Turku 20.08.2017 NutriScience Junior Derby ae ja TGK Grand Prix ae (TGK)
Tampere 05.08.2017 Suomen Mestaruus 2017 (TSGK)
Tampere 05.08.2017 Whippet Suomen Mestaruus finaalit (TSGK)
Tampere 02.08.2017 Suomen Mestaruus 2017 välierät (TSGK)
Tampere 29.07.2017 Suomen Mestaruus 2017 alkuerät (TSGK)
Turku 23.07.2017 SteelKing Sprintti Derby finaali (TGK)
Turku 16.07.2017 Sprintti Derby Alkuerät, Hill’s Whippet Sprintti Derby finaali (TGK)
Turku 16.07.2017 Hill’s Sprintti Derbyn finaali (TGK)
Haukipudas 08.07.2017 Finnish Greyhound Derby 2017 fin. ja FWD fin (VGU)
Haukipudas 08.07.2017 FGD fin (VGU)
Haukipudas 08.07.2017 FGD fin, FWD fin, FF fin (VGU)
Haukipudas 05.07.2017 Finnish Greyhound Derby 2017 ae. ja Kennel Fastfriends Special (VGU)
Haukipudas 05.07.2017 Finnish Greyhound Derby 2017 ae. ja Kennel Fastfriends Special (VGU)
Tampere 25.06.2017 Raila Laineen muistokilpailu & Kauppi Sprint 2017 (TSGK)
Hyvinkää 04.06.2017 Hill’s sijoitus- ja kasvattajalähtö päivä (Etelän Greyhound Urheilijat)
Tampere 04.06.2017 Hill’s sijoitus- ja kasvattajalähtö päivä (Etelän Greyhound Urheilijat)
Tampere 27.05.2017 TopRace alkuerät (VGU)
Tampere 20.05.2017 Hill’s sijoituslähtöpäivä EGU Tampere (EGU)

Tampere 01.10.2017 Tampere-päivän kilpailu (TSGK)

1. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Ready Steady Go 31.1 kg (6) 17.28 L3
2. Huge Joy 31.0 kg (3) 17.49 L5
3. Ready To Rumble 34.3 kg (5) 17.71 L6
4. Halla 33.8 kg (4) 17.94 L7
5. What’s My Name 25.3 kg (2) 18.52 L7
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Mari Korpela Kasv: Quickstep
2. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. BJ-Martta 12.3 kg (2) 19.31 L5
2. Berenike 12.1 kg (4) 19.79 L6
3. Eddy Hawk 15.0 kg (6) 19.81 L6
4. Highway Star 9.3 kg (3) 19.95 L6
5. Bridge 12.3 kg (1) 20.20 L7
Jykä – Bimu-Pimu
om: Hanna Vuorinen & Sami Kytömäki Kasv: Sattuman
3. I Like Iron Maiden memorial 280m (G)
1. Punaluu Black 35.4 kg (5) 16.96 L2
2. Pavo 33.4 kg (2) 17.03 L2
3. Waimanu 31.8 kg (4) 17.24 L3
4. Ready To Hurricane 34.9 kg (3) 17.69 L6
5. Shout Shout Joy 27.3 kg (1) 17.76 L6
6. Saved By The Bell 39.1 kg (6) 17.84 L7
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
4. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Friendly Face 17.2 kg (4) 22.57 L1
2. Jali 17.6 kg (5) 23.12 L3
3. Jedi 13.7 kg (1) 23.26 L3
4. Kissed By Fire 15.1 kg (3) 23.29 L3
5. Slim Shady II 15.7 kg (2) 23.33 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
5. Peuranmäki Oaks 480m (G)
1. Saphira 26.9 kg (2) 5.57 28.66 K1
2. Svala 29.3 kg (6) 5.88 29.14 K3
3. Yoda 26.4 kg (1) 5.75 29.24 K3
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
6. WCCC L1-2 480m (W)
1. Funky Fellow 18.1 kg (4) 5.83 30.78 L1
2. Meryl Streep 13.8 kg (3) 5.88 31.32 L1
3. Candyking 17.2 kg (1) 5.96 31.42 L1
4. Kamagurka 17.8 kg (2) 6.05 31.99 L2
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
7. WCCC L3-5 480m (W)
1. Lucky Strike 13.4 kg (6) 6.07 32.53 L3
2. Heart’s Delight 14.4 kg (5) 6.13 32.87 L4
3. In Time 11.0 kg (3) 6.20 32.90 L4
4. Ex Visu Amor 12.8 kg (4) 6.17 32.95 L4
5. Jade 12.6 kg (1) 6.12 32.97 L4
Brona – BJ-Martta
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Apple Garden’s

Nollakoira 280 m: Savannah (W), ei aikaa
Hollakoira 280 m: Heta (G), ei aikaa
Nollakoira 350 m: Fairytale (W) 22.60
Nollakoira 350 m: Evaki (W) 23.78
Nollakoira 480 m: Finnish Snowpearl (G) 30.07 (5.75)

Harjoituskoirat 480m:
Ready to Race (G) 29.44 (5.73)
Fane Hye Gersha (G) 30.32 (5.80)

Harjoituskoirat 280m:
Ulla 18.87 (W), Oona (W) 19.73

Tampere 24.09.2017 EGU finaalit & Hill’s sijoituslähdöt (EGU)

1. Hill’s sijoituslähtö 280m (W)
1. Eddy Hawk 15.0 kg (6) 19.10 L4
2. Berenike 12.1 kg (3) 19.41 L5
3. Bridge 12.6 kg (1) 19.68 L6
Jammy Hawk – Fair Play
om: Jori & Juha Jauhiainen Kasv: Waterram
2. Hill’s sijoituslähtö 280m (W)
1. Jedi 13.7 kg (2) 18.25 L2
2. WT-Bertil 16.4 kg (4) 18.49 L2
3. Jade 12.3 kg (3) 19.03 L4
4. Brona 16.4 kg (1) 19.12 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Reetta Suonto Kasv: Maxwin
3. Annika Tähtinen EGU Sprint Open 280m (G)
1. Saphira 26.9 kg (1) 100.00 € 16.51 L1
2. Pavo 32.8 kg (2) 60.00 € 16.76 L1
3. Waimanu 30.9 kg (4) 40.00 € 16.95 L2
4. Shout Shout Joy 27.1 kg (3) 17.12 L3
5. Wai Wai 32.0 kg (6) 17.25 L3
6. Capes’ Destiny 28.1 kg (5) 17.28 L3
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
4. Back On Track EGU Stayer 680m (G)
1. Punaluu Black 35.3 kg (3) 16.70 41.39 P1
2. Svala 29.3 kg (6) 16.99 41.43 P1
3. Yoda 26.2 kg (2) 17.00 42.61 P3
4. Huge Joy 30.4 kg (4) 17.47 42.80 P4
K. Corvus 33.0 kg (1) P
P. Braka kg (5) P
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
5. Hill’s sijoituslähtö 350m (W)
1. Kamagurka 18.0 kg (1) 23.10 L2
2. Lucky Strike 13.4 kg (6) 23.21 L3
3. Kosmos 12.7 kg (3) 23.43 L3
Blits – Chakira
om: Maria & Juha Jauhiainen1 Kasv: Old Road’s
6. Kepeä Taival EGU Whippet Race 350m (W)
1. Funky Fellow 17.9 kg (3) 150.00 € 22.20 L1
2. WilsonDK 22.6 kg (2) 100.00 € 22.36 L1
3. Friendly Face 16.9 kg (4) 50.00 € 22.85 L2
4. S Stitch 16.8 kg (1) 22.89 L2
5. Fairytale II 13.1 kg (5) 22.92 L2
6. Jali 17.9 kg (6) 23.26 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
7. ROITI Desing Race K4-7 480m (G)
1. Molto Vivace 41.3 kg (3) 100.00 € 5.75 30.11 K6
2. Million Night 27.6 kg (4) 60.00 € 5.75 30.13 K6
3. Pure Golden 30.1 kg (6) 40.00 € 5.72 30.80 K7
P. Heart Of Gold kg (2) K
Silvereye – La Tua Cantante
om: Aki Sassi Kasv: Nordic

Nollakoira 280 m: Fanehyegersha (G) 17.40
Nollakoira 350 m: Evaki (W) 23.46
Nollakoira 480 m: Vulpecula (G) 29.04 (5.69)

Tampere 23.09.2017 EGU Open ja EGU Sprint (EGU)

1. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Kosmos 12.6 kg (2) 18.73 L3
2. Crimdon Scapolite 13.3 kg (4) 19.49 L5
3. Onta 13.8 kg (3) 19.50 L5
Elko River – Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
2. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Corvus 33.1 kg (1) 17.21 L3
2. Ready To Hurricane 34.9 kg (2) 17.32 L4
3. Vulpecula 30.5 kg (3) 17.35 L4
4. Capes’ Ellie 27.8 kg (4) 17.39 L4
You Know My Name – Lepus
om: Arto Kovanen Kasv: Fast Friends
3. Annika Tähtinen Egu Sprint Open ae 1 280m (G)
1. Saphira 26.8 kg (1) 16.55 L1
2. Waimanu 31.4 kg (4) 16.78 L1
3. Capes’ Destiny 28.1 kg (3) 17.09 L2
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
4. Annika Tähtinen Egu Sprint Open ae 2 280m (G)
1. Pavo 32.8 kg (2) 17.08 L2
2. Wai Wai 32.2 kg (3) 17.23 L3
3. Shout Shout Joy 27.4 kg (1) 17.33 L4
P. Ready To Rumble kg (6) L
You Know My Name – Lepus
om: Heikki & Maaria Rahikainen Kasv: Fast Friends
5. Kepeä Taival Egu whippet race ae 1 350m (W)
1. Funky Fellow 18.3 kg (5) 22.32 L1
2. Fairytale II 13.1 kg (3) 22.67 L1
3. Jali 18.0 kg (4) 23.07 L2
4. Lucky Strike 13.5 kg (6) 23.20 L3
5. WT-Bertil 16.5 kg (2) 23.29 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
6. Kepeä Taival Egu whippet race ae 2 350m (W)
1. Friendly Face 17.0 kg (6) 22.34 L1
2. WilsonDK 22.8 kg (5) 22.61 L1
3. S Stitch 16.6 kg (3) 23.16 L3
4. Kamagurka 18.2 kg (2) 23.19 L3
5. Jade 12.6 kg (1) 23.32 L3
6. Brona 16.5 kg (4) 24.00 L5
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
8. Soolo 480m (G)
1. Ready Steady Go 31.5 kg (3) 29.57 K4
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Mari Korpela Kasv: Quickstep
9. Soolo 480m (G)
1. Halla 34.2 kg (3) 30.05 K6
Capes’ Titan Line – Apeliotes
om: Sami Niskala Kasv: Nordic

Turku 09.09.2017 TGK Grand Prix finaali (TGK)

1. TGK Grand Prix finaali 495m (G)
1. Punaluu Black 34.9 kg (3) 29.20 K1
2. Wai Wai 31.6 kg (4) 29.27 K1
3. Capes’ Sportti 30.4 kg (2) 29.92 K3
4. Waipahe 34.7 kg (6) 30.19 K4
5. Ready To Rumble 34.0 kg (1) 30.25 K4
6. Million Night 26.7 kg (5) 30.33 K4
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up

Turku 26.08.2017 NutriScience Junior Derby fin ja TGK Grand Prix fin (TGK)

1. Hill’s sijoitus 325m (G)
1. Capes’ Ellie 27.3 kg (2) 19.61 L3
2. August 35.2 kg (4) 19.66 L4
3. Svala 29.1 kg (3) 19.67 L4
Line Of Fire – Go Mary Blue
om: Virpi Laitamäki Kasv: Top Vision
3. NutriScience Junior Derby finaali 495m (G)
1. Champy Fella 33.3 kg (2) 2.56 29.14 K1
2. Shout Shout Joy 26.5 kg (1) 2.49 30.08 K3
3. Huge Joy 31.0 kg (4) 2.64 30.09 K3
4. Chantilly Lace 25.6 kg (6) 2.51 30.15 K4
5. Capes’ Fkay 26.7 kg (3) 2.55 30.74 K6
Iso Octane – Fane Jaydeeque
om: Elias & Markus Laios Kasv: Mr. Martin Sharkey
4. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Vulpecula 30.7 kg (3) 2.53 30.07 K3
2. Corvus 22.9 kg (1) 2.57 30.12 K4
3. Kuura 31.0 kg (2) 2.67 30.19 K4
4. Pure Golden 30.9 kg (6) 2.59 30.34 K4
You Know My Name – Lepus
om: Jennika Eskola Kasv: Fast Friends
6. TGK Grand Prix finaali 495m (G)
P. Capes’ Barracuda kg (1) K
Line Of Fire – Go Mary Blue
om: Riina Repo Kasv: Top Vision

Turku 20.08.2017 NutriScience Junior Derby ae ja TGK Grand Prix ae (TGK)

1. Hill’s sijoitus 325m (G)
1. Pavo 33.0 kg (1) 19.46 L3
2. Ready To Hurricane 34.3 kg (3) 19.83 L5
3. August 34.5 kg (4) 19.87 L5
P. Capes’ Windy Soul kg (6) L
You Know My Name – Lepus
om: Heikki & Maaria Rahikainen Kasv: Fast Friends
2. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Hooligan 15.7 kg (1) 21.31 L2
2. Energico 15.0 kg (4) 21.64 L3
3. Superchopper 12.6 kg (6) 21.92 L4
4. Crimdon Scapolite 13.0 kg (3) 22.42 L5
P. Hurricane kg (2) L
Blits – Freida
om: P&J Stenroos Kasv: Maxwin
3. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Friendly Face 17.3 kg (3) 20.80 L1
2. Meryl Streep 14.1 kg (4) 21.31 L2
3. Kommando 13.8 kg (2) 21.55 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
4. TGK Grand Prix 1ae 495m (G)
1. Wai Wai 31.8 kg (2) 2.50 29.65 K2
2. Waipahe 34.7 kg (6) 2.58 30.85 K6
3. Million Night 26.2 kg (3) 2.49 30.90 K6
P. Fab kg (4) K
Bling It On – Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
5. TGK Grand Prix 2ae 495m (G)
1. Punaluu Black 35.5 kg (4) 2.50 29.09 K1
2. Capes’ Sportti 30.6 kg (3) 2.49 29.82 K3
3. Capes’ Barracuda 31.7 kg (2) 2.59 31.62 K7
4. Ready To Rumble 33.6 kg (1) 2.64 31.62 K7
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
6. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Champy Fella 33.0 kg (2) 2.55 29.17 K1
2. Svala 29.0 kg (6) 2.62 29.66 K2
3. Vulpecula 30.8 kg (3) 2.54 30.37 K5
4. Corvus 33.1 kg (1) 2.60 30.49 K5
P. Waimanu kg (4) K
Iso Octane – Fane Jaydeeque
om: Elias & Markus Laios Kasv: Mr. Martin Sharkey
7. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Chantilly Lace 25.6 kg (5) 2.51 30.18 K4
2. Pure Golden 30.9 kg (6) 2.45 30.27 K4
3. Kuura 31.9 kg (1) 2.66 30.49 K5
4. Huge Joy 30.9 kg (3) 2.73 30.63 K6
Iso Octane – Fane Jaydeeque
om: Talla Koskinen & Venla Laios Kasv: Mr. Martin Sharkey

 

Tampere 05.08.2017 Suomen Mestaruus 2017 (TSGK)

1. Suomen Mestaruus urokset alkuerä 1 350m (W)
1. Funky Fellow 17.1 kg (5) 22.25 L1
2. Candyking 17.3 kg (4) 22.83 L2
3. Eagle 16.0 kg (2) 22.85 L2
4. Jedi 13.3 kg (1) 23.29 L3
5. Gambler 12.7 kg (6) 23.36 L3
6. Tarde II 13.7 kg (3) 23.93 L5
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
2. Suomen Mestaruus urokset alkuerä 2 350m (W)
1. Sylvester Stallone 14.4 kg (1) 22.29 L1
2. Snoop Dogg 17.9 kg (2) 22.38 L1
3. Jali 17.6 kg (4) 23.06 L2
4. Kingi 16.1 kg (3) 23.61 L4
5. AG-Irvi-Leuka 15.9 kg (5) 23.77 L4
6. Eddy Hawk 14.3 kg (6) 24.06 L5
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
3. Suomen Mestaruus urokset alkuerä 3 350m (W)
1. Friendly Face 17.5 kg (4) 22.70 L1
2. AG-Into-Mieli 18.0 kg (2) 22.95 L2
3. Tony Stark 21.7 kg (5) 23.05 L2
4. Slim Shady II 15.3 kg (3) 23.11 L2
5. Lucky Strike 13.0 kg (6) 23.26 L3
6. TeeTee 16.7 kg (1) 23.98 L5
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
4. Suomen Mestaruus nartut alkuerä 1 350m (W)
1. Sapphire Isles 13.5 kg (4) 22.72 L1
2. Heart’s Delight 14.6 kg (6) 23.33 L3
3. WT-Carita 17.7 kg (1) 23.39 L3
4. Hilton 13.4 kg (3) 23.42 L3
5. Tuutikki 13.6 kg (2) 24.20 L6
Flux Vortex – Talk To The Paw
om: Sari Salminen Ja Anne Jokisalo Kasv: Shannon Down
5. Suomen Mestaruus nartut alkuerä 2 350m (W)
1. Kissed By Fire 15.1 kg (3) 22.95 L2
2. Eternal Flame 17.4 kg (5) 23.65 L4
3. Fairytale II 12.9 kg (4) 23.70 L4
4. Hulda Huoleton 15.5 kg (1) 23.87 L5
5. Sydänystävä 11.9 kg (2) 24.49 L6
Flux Vortex – Talk To The Paw
om: Hanna-Mari Hartin Kasv: Shannon Down
6. Hill’s sijoitus 480m (G)
1. Champy Fella 33.1 kg (5) 5.62 28.68 K1
2. Waimanu 32.3 kg (3) 5.59 29.16 K3
3. Chantilly Lace 25.4 kg (4) 5.66 29.34 K3
4. Shout Shout Joy 26.4 kg (6) 5.65 29.80 K5
5. Capes’ Mr T 30.7 kg (1) 5.73 29.87 K5
6. Ready To Rumble 34.0 kg (2) 5.84 29.97 K6
Iso Octane – Fane Jaydeeque
om: Elias & Markus Laios Kasv: Mr. Martin Sharkey
7. Suomen Mestaruus B-finaali 480m (G)
1. Corvus 33.1 kg (1) 5.66 29.42 K3
2. Vinga 29.2 kg (3) 5.82 29.47 K4
3. Wai Wai 31.7 kg (4) 5.62 29.52 K4
4. Capes’ Destiny 30.0 kg (2) 5.67 29.61 K4
P. Lärka kg (5) K
You Know My Name – Lepus
om: Arto Kovanen Kasv: Fast Friends
8. Suomen Mestaruus 2017 480m (G)
1. Saphira 27.6 kg (1) 5.52 28.53 K1
2. Punaluu Black 36.0 kg (4) 5.65 28.55 K1
3. Svala 29.7 kg (6) 5.82 28.74 K1
4. Klang 30.4 kg (3) 5.61 28.95 K2
5. Yoda 26.6 kg (2) 5.76 29.04 K2
6. Vulpecula 30.5 kg (5) 5.63 29.66 K4
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
9. Suomen Mestaruus veteraanit 280m (W)
1. Savannah 13.1 kg (2) 18.91 L4
2. Soulman 16.7 kg (6) 19.00 L4
3. Brona 16.5 kg (3) 19.01 L4
4. Berenike 12.1 kg (4) 19.55 L5
5. Bridge 12.0 kg (1) 19.67 L6
El Tiempo – Narda
om: Leena Hursti Kasv: Paletin
10. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Kosmos 12.7 kg (4) 18.79 L3
2. Crimdon Scapolite 14.5 kg (3) 19.38 L5
3. Highway Star 9.2 kg (6) 19.81 L6
Elko River – Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
11. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Ready To Hurricane 35.0 kg (3) 17.19 L3
2. Capes’ Windy Soul 28.0 kg (6) 17.37 L4
3. Huge Joy 31.6 kg (4) 17.54 L5
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Pekka Karlsson Kasv: Quickstep
12. Suomen Mestaruus urokset B-finaali 350m (W)
1. Slim Shady II 15.3 kg (2) 22.93 L2
2. Tony Stark 21.7 kg (4) 23.00 L2
3. AG-Into-Mieli 18.0 kg (1) 23.17 L3
4. Jedi 13.3 kg (3) 23.18 L3
5. Lucky Strike 13.0 kg (6) 23.35 L3
6. Jali 17.6 kg (5) 23.49 L4
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Suvi & Tapio Paulavirta Kasv: Nopurin
13. Suomen Mestaruus urokset Finaali 350m (W)
1. Funky Fellow 17.1 kg (5) 22.25 L1
2. Sylvester Stallone 14.4 kg (1) 22.39 L1
3. Snoop Dogg 17.9 kg (2) 22.48 L1
4. Friendly Face 17.5 kg (6) 22.55 L1
5. Candyking 17.3 kg (3) 22.68 L1
6. Eagle 16.0 kg (4) 23.06 L2
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
14. Suomen Mestaruus nartut Finaali 350m (W)
1. Sapphire Isles 13.5 kg (5) 22.65 L1
2. Kissed By Fire 15.1 kg (3) 22.94 L2
3. Heart’s Delight 14.6 kg (6) 23.30 L3
4. Hilton 13.4 kg (4) 23.36 L3
5. WT-Carita 17.7 kg (1) 23.38 L3
6. Eternal Flame 17.4 kg (2) 23.52 L4
Flux Vortex – Talk To The Paw
om: Sari Salminen Ja Anne Jokisalo Kasv: Shannon Down
15. Dogfest Special 280m (W)
1. Fairytale II 12.9 kg (4) 18.27 L2
2. Gambler 12.7 kg (6) 18.48 L2
3. Kingi 16.1 kg (3) 19.00 L4
Wilson – Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
16. Dogfest Special 280m (W)
1. AG-Irvi-Leuka 15.9 kg (3) 18.86 L3
2. TeeTee 16.7 kg (2) 18.88 L4
3. Hulda Huoleton 15.5 kg (1) 18.97 L4
Amom – CA-Geena
om: Kati Hummelin Kasv: Sökövintin
17. Dogfest Special 280m (W)
1. Tarde II 13.7 kg (1) 19.03 L4
2. Eddy Hawk 14.3 kg (6) 19.38 L5
3. Sydänystävä 11.9 kg (3) 19.57 L5
El Tiempo – Narda
om: Taina Pajuniemi Kasv: Paletin

Nollakoirat

280: In Flames (W)
280: Capes’ Lightning 17.07
350: Fly Like an Eagle (W) 24.76
480: Onnika Gee (soolo) 30.68 (5.67), ei hyväksytty, aika.

Harkkakoirat
350: Flashpoint (W) 23.55
280: August (G) 16.96
280: Elliot Bee (G) 17.68
280: Bertil (W) 18.43

Lähtövideot:

Kuvia

Anu Holman kuvia TSGK facebook sivuilla.

Tampere 02.08.2017 Suomen Mestaruus 2017 välierät (TSGK)

1. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Jali 17.6 kg (3) 18.37 L2
2. Kamagurka 17.1 kg (1) 18.56 L3
3. Dream Touch 17.8 kg (2) 18.69 L3
Elko River – Hulabaloo
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Maxwin
2. Suomen Mestaruus välierä 1 480m (G)
1. Klang 30.2 kg (3) 5.69 28.50 K1
2. Svala 29.6 kg (6) 5.80 28.60 K1
3. Yoda 26.5 kg (1) 5.84 29.27 K3
4. Vinga 29.0 kg (4) 5.84 29.41 K3
5. Corvus 33.1 kg (2) 5.86 29.48 K4
6. Lärka 27.3 kg (5) 5.70 30.22 K7
Line Of Fire – Run Mary Ann
om: Noora&Petri Seppälä Kasv: Sjudraget
3. Suomen Mestaruus välierä 2 480m (G)
1. Saphira 27.6 kg (1) 5.54 28.48 K1
2. Punaluu Black 35.2 kg (3) 5.71 28.59 K1
3. Vulpecula 30.7 kg (4) 5.69 29.10 K2
4. Wai Wai 31.8 kg (2) 5.75 29.55 K4
5. Capes’ Destiny 30.5 kg (5) 5.73 29.58 K4
P. Heart Of Gold 25.5 kg (6) K
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic

Nollakoira 480m

Ready to Rumble 29.47

Tampere 29.07.2017 Suomen Mestaruus 2017 alkuerät (TSGK)

1. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Waimanu 32.3 kg (5) 16.77 L1
2. Satisfaction 27.4 kg (3) 17.48 L5
3. Ready To Hurricane 35.0 kg (4) 17.52 L5
4. Huge Joy 31.0 kg (2) 17.53 L5
P. Kuura kg (1) L
Bling It On – Hula Girl
om: Jenna Partonen Kasv: Run-Up
2. Suomen Mestaruus alkuerä 1 480m (G)
1. Saphira 27.7 kg (1) 5.67 28.89 K2
2. Corvus 33.4 kg (2) 5.81 29.76 K5
3. Heart Of Gold 26.3 kg (3) 5.74 29.84 K5
4. Venatici 29.8 kg (6) 5.71 30.04 K6
5. Pure Golden 30.9 kg (5) 5.68 30.15 K6
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
3. Suomen Mestaruus alkuerä 2 480m (G)
1. Punaluu Black 35.7 kg (5) 5.64 28.70 K1
2. Vulpecula 31.0 kg (4) 5.70 29.22 K3
3. Vinga 29.2 kg (3) 5.82 29.38 K3
4. Capes’ Mr T 29.9 kg (1) 5.65 29.49 K4
5. Nearko 32.1 kg (2) 5.94 29.81 K5
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
4. Suomen Mestaruus alkuerä 3 480m (G)
1. Yoda 26.1 kg (1) 5.74 29.47 K4
2. Wai Wai 32.1 kg (5) 5.65 29.56 K4
3. Lärka 27.0 kg (4) 5.68 30.02 K6
4. Million Night 25.6 kg (3) 5.68 30.48 K7
5. Capes’ Fkay 26.0 kg (2) 5.73 30.64 K7
Sword Of Light – Quickstep
om: Aleta Tuomala & Jussi Loukola Kasv: Quickstep
5. Suomen Mestaruus alkuerä 4 480m (G)
1. Klang 30.3 kg (3) 5.63 28.66 K1
2. Svala 30.0 kg (6) 5.84 28.95 K2
3. Capes’ Destiny 30.5 kg (4) 5.70 29.53 K4
4. Capes’ Windy Soul 28.0 kg (5) 5.76 30.44 K7
Line Of Fire – Run Mary Ann
om: Noora&Petri Seppälä Kasv: Sjudraget
6. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Sylvester Stallone 14.3 kg (2) 22.37 L1
2. Friendly Face 17.5 kg (4) 22.47 L1
3. Jedi 14.4 kg (3) 23.08 L2
4. Kamagurka 17.1 kg (1) 23.15 L3
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
7. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Jali 17.7 kg (4) 22.84 L2
2. Jolie 11.8 kg (1) 22.91 L2
3. Kingi 16.0 kg (3) 23.55 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Maxwin
8. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Fairytale II 13.1 kg (3) 22.70 L1
2. Slim Shady II 14.8 kg (1) 23.11 L2
3. Heart’s Delight 14.9 kg (6) 23.25 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
9. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. WT-Bertil 16.8 kg (3) 18.80 L3
2. Gambler 12.8 kg (6) 18.83 L3
3. Brona 16.6 kg (1) 19.13 L4
JZ-Taavi – Iita
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Weikotin
10. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Tuutikki 13.7 kg (1) 18.91 L4
2. Ex Visu Amor 12.8 kg (4) 18.98 L4
K. Jade 12.8 kg (3) L
El Tiempo – Narda
om: Leena Hursti Kasv: Paletin
11. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Berenike 11.9 kg (3) 19.74 L6
2. Crimdon Scapolite 14.7 kg (4) 19.82 L6
3. Bridge 11.7 kg (1) 20.04 L7
Barbarossa – Fair Play
om: Maria & Juha Jauhiainen1 Kasv: Waterram
12. Soolokoe 480m (G)
1. Capes’ Ellie 27.4 kg (3) 5.73 29.42 K3
Line Of Fire – Go Mary Blue
om: Virpi Laitamäki Kasv: Top Vision

Nollakoirat

280m Capes’ Lightning 17.08
280m Fab 17.43

Harjoitukset

280 m
1. Chantilly Lace 16.76
2. Braka 17.47

480 m
Champy Fella 28.23 (5.53)
Volans 31.31 (6.39)

1. Tikku 29.36 (5.64)
2. Luja 30.30 (5.67)

Turku 23.07.2017 SteelKing Sprintti Derby finaali (TGK)

1. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Vulpecula 30.8 kg (4) 30.21 K4
2. Corvus 33.1 kg (1) 30.30 K4
3. Vinga 28.9 kg (5) 30.60 K5
4. Fab 30.4 kg (3) 30.65 K6
5. Waipahe 34.4 kg (2) 30.98 K7
You Know My Name – Lepus
om: Jennika Eskola Kasv: Fast Friends
2. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Svala 30.0 kg (6) 30.07 K3
2. Kuura 30.1 kg (1) 30.08 K3
3. Nearko 31.3 kg (3) 30.44 K5
4. Ready To Rumble 33.3 kg (2) 31.38 K7
Collision – Titan Buff
om: Leenalinnea Nurmi Kasv: Sjudraget
3. Steelking Sprintti Derby B-finaali 325m (G)
1. Capes’ Destiny 29.2 kg (4) 19.67 L4
2. Capes’ Fkay 25.7 kg (3) 19.73 L4
3. Lärka 26.8 kg (5) 19.94 L5
4. Capes’ So Cute 27.9 kg (1) 19.95 L5
5. Heart Of Gold 26.4 kg (2) 20.06 L6
6. Capes’ Windy Soul 27.6 kg (6) 20.34 L7
Solve The Puzzle – Herself
om: Jaana Lintunen & Jutta Ja Jonna Venhola Kasv: Top Vision
4. Steelking Sprintti Derby A-finaali 325m (G)
1. Punaluu Black 35.6 kg (3) 75.00 € 19.13 L1
2. Pavo 32.7 kg (1) 50.00 € 19.25 L2
3. Wai Wai 31.6 kg (4) 20.00 € 19.45 L3
4. Klang 30.4 kg (5) 19.51 L3
5. Capes’ Mr T 29.7 kg (2) 19.82 L5
6. Capes’ Sportti 31.5 kg (6) 19.87 L5
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
5. Hill’s sijoitus 325m (G)
1. Waimanu 32.3 kg (4) 19.41 L3
2. Satisfaction 26.8 kg (3) 19.73 L4
3. Huge Joy 30.9 kg (2) 20.10 L6
Bling It On – Hula Girl
om: Jenna Partonen Kasv: Run-Up
6. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Friendly Face 17.2 kg (4) 20.99 L1
2. WT-Bertil 16.7 kg (3) 21.66 L3
3. Superchopper 12.5 kg (6) 22.04 L4
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild

Turku 16.07.2017 Sprintti Derby Alkuerät, Hill’s Whippet Sprintti Derby finaali (TGK)

1. Hill’s sijoitus 325m (G)
1. Satisfaction 26.2 kg (1) 20.04 L6
2. Huge Joy 30.8 kg (2) 20.10 L6
3. Nearko 31.3 kg (4) 20.34 L7
4. Molto Vivace 42.3 kg (3) 20.40 L7
Vans Viking – Slippery Babs
om: Hannu Niemi & Jouni Niemi Kasv: Qualica
2. Hill’s Sprintti Derby 1ae 325m (W)
1. Funky Fellow 17.0 kg (3) 20.85 L1
2. Snoop Dogg 17.4 kg (1) 20.98 L1
3. Superchopper 12.9 kg (6) 22.21 L5
P. Sylvester Stallone kg (2) L
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
3. Hill’s Sprintti Derby 2ae 325m (W)
1. Tony Stark 21.6 kg (4) 20.88 L1
2. Sapphire Isles 13.4 kg (2) 21.31 L2
3. Candyking 16.9 kg (1) 21.42 L3
P. Meryl Streep kg (3) L
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Pauliina Suominen Kasv: Nopurin
4. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Crimdon Scapolite 14.2 kg (3) 22.51 L6
2. Berenike 11.9 kg (4) 22.66 L6
3. Bridge 11.5 kg (1) 22.77 L6
4. Highway Star 9.3 kg (6) 23.27 L7
Sir Duke – Boudicca II
om: Jutta Venhola & Jaana Lintunen Kasv: Crimdon
5. Steelking Sprintti Derby 1ae 325m (G)
1. Klang 30.1 kg (4) 19.39 L3
2. Capes’ Mr T 28.4 kg (1) 19.82 L5
3. Capes’ Destiny 30.2 kg (3) 20.18 L6
4. Capes’ Windy Soul 33.7 kg (6) 20.28 L7
5. Ready To Rumble 33.5 kg (2) 20.37 L7
Line Of Fire – Run Mary Ann
om: Noora&Petri Seppälä Kasv: Sjudraget
6. Steelking Sprintti Derby 2ae 325m (G)
1. Punaluu Black 35.5 kg (5) 19.21 L2
2. Pavo 32.6 kg (2) 19.46 L3
3. Capes’ Sportti 32.0 kg (4) 19.50 L3
4. Capes’ So Cute 27.3 kg (1) 19.90 L5
5. Heart Of Gold 26.1 kg (3) 20.04 L6
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
7. Steelking Sprintti Derby 3ae 325m (G)
1. Wai Wai 31.7 kg (4) 19.28 L2
2. Saphira 27.5 kg (1) 19.75 L4
3. Capes’ Fkay 26.0 kg (3) 19.91 L5
4. Lärka 26.5 kg (6) 20.32 L7
5. Venatici 29.5 kg (5) 20.56 L7
Bling It On – Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
8. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Hooligan 15.5 kg (4) 21.53 L3
2. Friendly Face 17.2 kg (5) 21.58 L3
3. Kamagurka 17.2 kg (2) 21.69 L3
4. Fairytale II 13.1 kg (3) 22.13 L4
P. Firestarter kg (1) L
Blits – Freida
om: P&J Stenroos Kasv: Maxwin
9. Hill’s sijoitus 325m (W)
1. Slim Shady II 14.5 kg (1) 21.71 L3
2. Hurricane 13.3 kg (2) 21.78 L4
3. AG-Irvi-Leuka 15.4 kg (4) 21.99 L4
4. Heart’s Delight 15.0 kg (6) 22.30 L5
5. Tarde II 13.5 kg (3) 22.32 L5
P. Kissed By Fire kg (5) L
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Suvi & Tapio Paulavirta Kasv: Nopurin
10. Hill’s sijoitus 495m (G)
1. Yoda 25.9 kg (1) 2.66 30.58 K5
2. Waipahe 34.5 kg (3) 2.54 30.68 K6
3. Vulpecula 30.8 kg (4) 2.57 30.91 K6
Sword Of Light – Quickstep
om: Aleta Tuomala & Jussi Loukola Kasv: Quickstep
11. Hill’s Sprintti Derby finaali 325m (W)
1. Funky Fellow 17.0 kg (3) 20.83 L1
2. Snoop Dogg 17.4 kg (1) 21.01 L1
3. Tony Stark 21.6 kg (4) 21.11 L2
4. Candyking 16.9 kg (2) 21.33 L2
5. Sapphire Isles 13.4 kg (5) 21.34 L2
6. Superchopper 12.9 kg (6) 22.18 L5
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
12. Soolokoe 495m (G)
1. Kuura 29.8 kg (3) 30.18 K4
Capes’ Titan Line – Apeliotes
om: Sari Saarinen Kasv: Nordic
13. Soolokoe 325m (W)
1. Kommando 13.4 kg (3) 21.33 L2
Elko River – Hippie
om: Jaakko Stenroos Kasv: Maxwin
14. Soolokoe 325m (W)
1. Energico 14.6 kg (3) 21.68 L3
Hurricane – Angelica
om: Riitta Suominen Kasv: Tuulikellon

Valokuvia Sprintti Derbyn alkueristä (Valokuvaaja Teemu Simula)

 

Haukipudas 08.07.2017 FGD fin, FWD fin, FF fin (VGU)

1. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Eddy Hawk 14.1 kg (6) 19.41 L5
2. Berenike 12.0 kg (3) 19.63 L6
3. Bridge 11.7 kg (1) 19.77 L6
Jammy Hawk – Fair Play
om: Jori & Juha Jauhiainen Kasv: Waterram
2. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Capes’ So Cute 28.2 kg (1) 17.31 L4
2. Capes’ Fkay 26.5 kg (3) 17.36 L5
3. Satisfaction 26.6 kg (2) 17.55 L6
Solve The Puzzle – Herself
om: Susanna Iskanius Kasv: Top Vision
3. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Firestarter 12.8 kg (2) 18.28 L2
2. Slim Shady II 15.0 kg (3) 18.73 L3
3. Emigrant 13.7 kg (4) 19.15 L4
4. Brona 16.4 kg (1) 19.20 L4
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: My Wild
4. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Heart Of Gold 26.3 kg (4) 17.33 L5
2. Capes’ Barracuda 32.9 kg (2) 17.42 L5
3. Nearko 31.8 kg (3) 17.53 L6
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Mika Soini Kasv: Quickstep
5. Hill’s sijoitus 480m (W)
1. Funky Fellow 17.5 kg (3) 3.83 31.13 L1
2. Sylvester Stallone 14.5 kg (1) 3.97 31.24 L1
3. Kamagurka 17.5 kg (2) 4.01 31.79 L1
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
6. Kennel Fast Friends Special finaali 480m (G)
1. Yoda 26.0 kg (1) 240.00 € 3.89 29.42 K7
2. Vulpecula 30.9 kg (4) 80.00 € 3.86 29.97 K7
3. Fab 31.2 kg (2) 80.00 € 3.94 30.02 K7
4. Vinga 28.4 kg (6) 3.90 30.36 K7
5. Corvus 32.9 kg (5) 3.87 30.86 K7
P. Klang kg (3) K
Sword Of Light – Quickstep
om: Aleta Tuomala & Jussi Loukola Kasv: Quickstep

Haukipudas 05.07.2017 Finnish Greyhound Derby 2017 ae. ja Kennel Fastfriends Special (VGU)

1. Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Capes’ Fkay 26.0 kg (3) 17.24 L4
2. Capes’ So Cute 27.7 kg (1) 17.26 L4
3. Heart Of Gold 27.1 kg (5) 17.71 L7
4. Capes’ Barracuda 32.0 kg (4) 17.87 L7
5. Nearko 32.0 kg (2) 17.88 L7
Razldazl Jayfkay – Herself
om: Vertti & Hannu Niemi Kasv: Top Vision
2. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Funky Fellow 17.0 kg (3) 18.19 L1
2. Sylvester Stallone 14.0 kg (1) 18.25 L2
3. Firestarter 13.2 kg (2) 18.65 L3
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
3. Kennel Fast Friends Special 1ae 480m (G)
1. Klang 31.0 kg (3) 4.11 29.44 K7
2. Fab 32.0 kg (2) 4.04 29.67 K7
3. Columba 29.8 kg (4) 3.80 30.14 K7
Line Of Fire – Run Mary Ann
om: Noora&Petri Seppälä Kasv: Sjudraget
4. Kennel Fast Friends Special 2ae 480m (G)
1. Vulpecula 30.5 kg (4) 3.87 29.85 K7
2. Yoda 27.0 kg (1) 3.89 29.92 K7
3. Corvus 31.5 kg (2) 3.89 30.23 K7
4. Vinga 28.7 kg (3) 3.88 30.32 K7
You Know My Name – Lepus
om: Jennika Eskola Kasv: Fast Friends

Tampere 25.06.2017 Raila Laineen muistokilpailu & Kauppi Sprint 2017 (TSGK)

1. Hill’s Kauppi Sprint L6-7 280m (W)
1. Festina Lente 13.2 kg (5) 19.11 L4
2. Berenike 12.1 kg (3) 19.65 L6
3. Crimdon Scapolite 13.7 kg (4) 19.71 L6
4. Highway Star 9.3 kg (6) 19.95 L6
Surumu – BJ-Martta
om: Hanna-Mari Hartin Kasv: Apple Garden’s
2. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (G)
1. Capes’ Sportti 32.8 kg (3) 17.21 L3
2. Capes’ Destiny 29.7 kg (4) 17.22 L3
3. Pure Golden 30.7 kg (6) 17.31 L3
Line Of Fire – Go Mary Blue
om: Mikko Aalto & Jouni Niemi Kasv: Top Vision
3. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. James Bond 17.1 kg (2) 18.58 L3
2. Tarde II 13.6 kg (1) 19.06 L4
3. Onta 13.7 kg (3) 19.54 L5
El Cano Juan – Petite Sirah At Marakayas
om: Merja, Mikko & Akseli Lahti Kasv: Marakaya’s
4. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (G)
1. Columba 29.7 kg (2) 16.82 L1
2. Million Night 26.5 kg (4) 16.91 L1
3. Vulpecula 30.5 kg (3) 17.01 L2
You Know My Name – Lepus
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Fast Friends
5. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Hulabaloo 11.5 kg (2) 18.77 L3
2. Isadora 10.5 kg (3) 18.86 L3
3. CG-Huuli-Veikko 15.3 kg (1) 18.88 L4
4. Tuutikki 13.1 kg (4) 18.88 L4
Blits – Freida
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Maxwin
6. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Jolie 11.4 kg (1) 18.44 L2
2. WT-Bertil 16.9 kg (3) 18.59 L3
3. Kissed By Fire 14.3 kg (2) 18.67 L3
4. AG-Irvi-Leuka 14.9 kg (4) 18.73 L3
Elko River – Hulabaloo
om: Niina & Jorma Mäkinen Kasv: Maxwin
7. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Emigrant 14.6 kg (2) 18.64 L3
2. Savannah 12.9 kg (1) 18.90 L4
3. Heart’s Delight 15.2 kg (3) 19.02 L4
Jammy Hawk – Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
8. Hill’s Kauppi Sprint L3-5 280m (W)
1. Jali 17.5 kg (4) 18.39 L2
2. Lucky Strike 12.9 kg (6) 18.47 L2
3. Ex Visu Amor 12.5 kg (3) 18.90 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Maxwin
9. Hill’s Kauppi Sprint L1-2 280m (W)
1. Sylvester Stallone 15.0 kg (1) 17.91 L1
2. Funky Fellow 18.3 kg (4) 17.99 L1
3. Jedi 13.8 kg (3) 18.15 L1
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
10. Raila Laineen Muistokilpailu 480m (G)
1. Saphira 27.7 kg (2) 5.54 28.68 K1
2. Klang 31.4 kg (3) 5.73 28.87 K2
3. Punaluu Black 35.7 kg (1) 5.68 28.99 K2
4. Svala 29.5 kg (6) 5.85 29.31 K3
5. Corvus 31.6 kg (4) 5.67 29.56 K4
Go Jimmy Go – Apeliotes
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Nordic
11. Hill’s sijoitus 480m (W)
1. Kamagurka 17.8 kg (1) 6.01 31.67 L1
2. Candyking 17.4 kg (2) 6.04 31.71 L1
3. Eternal Flame 18.1 kg (3) 6.09 32.66 L3
Blits – Chakira
om: Maria & Juha Jauhiainen1 Kasv: Old Road’s
12. Hill’s sijoitus 480m (G)
1. Ready To Rumble 33.4 kg (1) 5.68 29.27 K3
2. Heart Of Gold 27.1 kg (4) 5.74 29.91 K5
3. What’s My Name 26.5 kg (3) 5.86 30.37 K7
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Erkki Gustafsson Kasv: Quickstep
13. Hill’s sijoitus 350m (W)
1. Firestarter 13.2 kg (2) 22.93 L2
2. Eagle 15.8 kg (1) 23.02 L2
3. WT-Carita 17.9 kg (3) 23.52 L4
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: My Wild
14. Hill’s sijoitus veteraani 280m (W)
1. Brona 16.4 kg (2) 18.78 L3
2. Ankaa 13.3 kg (1) 18.87 L3
3. Soulman 16.5 kg (6) 18.87 L3
4. BJ-Martta 12.5 kg (3) 19.06 L4
Barbarossa – Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
15. Hill’s sijoitus 280m (W)
1. In Time 12.0 kg (3) 18.95 L4
2. TeeTee 16.2 kg (1) 18.98 L4
3. Eddy Hawk 14.4 kg (6) 19.05 L4
Invincible – Wonderchild
om: Suvi Halonen Kasv: Whiplandian
16. Trial 280m (W)
1. Jade 12.7 kg (3) 19.17 L4
Elko River – Hulabaloo
om: Pasi & Helena Malinen Kasv: Maxwin
17. Soolokoejuoksu 350m (W)
1. Kosmos 12.7 kg (3) 24.73 L7
Elko River – Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
18. Soolokoe 480m (G)
1. Capes’ Fkay kg (3) 5.64 29.53 K4
Razldazl Jayfkay – Herself
om: Vertti & Hannu Niemi Kasv: Top Vision
19. Soolo 350m (W)
1. Fairytale II kg (3) 22.63 L
Wilson – Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
20. Soolo 480m (G)
1. Waimanu kg (3) 5.63 29.14 K3
Bling It On – Hula Girl
om: Jenna Partonen Kasv: Run-Up
21. Soolo 480m (G)
1. Lovejoy kg (3) 6.06 29.98 K6
Bling It On – Joynight
om: Minna Raila Kasv: Run-Up
22. Soolo 480m (G)
1. Molto Vivace kg (3) 5.75 29.87 K5
Silvereye – La Tua Cantante
om: Aki Sassi Kasv: Nordic

Harjoituskoirat 280 m
Dacapo 17.17
Erebor (W) 25.38
Vinga 17.36
Gaia 17.65
Fab 17.02
Ludvig (W) 17.88, Aapeli (W) 18.46
Met Carmina (W) 18.57
Braka 17.42
Hessu 17.67
Rojotango 17.12
Harjoituskoirat 480 m
Tikku 29.17 (5.67)
Hessu 30.31 (6.10), Iiris 30.29 (6.07)

Tampere 04.06.2017 Hill’s sijoitus- ja kasvattajalähtö päivä (Etelän Greyhound Urheilijat)

1. Whippet Hill`s sijoitus 280m (W)
1. Jedi 13.9 kg (3) 18.39 L2
2. Eddy Hawk 14.3 kg (6) 19.41 L5
3. Onta 13.8 kg (4) 19.47 L5
Elko River – Hulabaloo
om: Reetta Suonto Kasv: Maxwin
2. Whippet Hill`s sijoitus 280m (W)
1. Sapphire Isles 13.6 kg (4) 18.52 L3
2. Tuutikki 13.3 kg (2) 19.11 L4
3. Hulda Huoleton 15.0 kg (1) 19.22 L4
4. Tarde II 13.6 kg (3) 19.24 L5
Flux Vortex – Talk To The Paw
om: Sari Salminen Ja Anne Jokisalo Kasv: Shannon Down
3. Whippet Hill`s sijoitus 280m (W)
1. Emigrant 14.8 kg (2) 18.79 L3
2. Isadora 10.6 kg (3) 18.90 L4
3. CG-Huuli-Veikko 15.5 kg (1) 19.11 L4
Jammy Hawk – Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
4. Whippet Hill`s sijoitus 280m (W)
1. Sylvester Stallone 13.8 kg (1) 18.22 L2
2. Gambler 12.5 kg (6) 18.64 L3
3. Hilton 13.5 kg (3) 18.65 L3
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
5. Peuranmäki Greyhounds Kasvattajakilpailu 480m (G)
1. Million Night 26.2 kg (2) 50.00 € 5.60 29.43 K3
2. Corvus 33.2 kg (3) 5.69 29.68 K4
3. Capes’ Fix It All 28.5 kg (1) 5.81 30.24 K7
4. Venatici 29.9 kg (5) 5.60 30.49 K7
Bling It On – Hasty Night
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
6. Kennel Run-Up Kasvattajakilpailu 480m (G)
1. Punaluu Black 35.5 kg (1) 50.00 € 5.71 29.06 K2
2. Svala 29.2 kg (5) 5.69 29.38 K3
3. Vulpecula 30.8 kg (3) 5.68 29.63 K4
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
7. Whippet Hill`s sijoitus 350m (W)
1. Snoop Dogg 17.7 kg (2) 22.45 L1
2. Tony Stark 21.5 kg (3) 22.61 L1
3. Slim Shady II 15.1 kg (1) 23.42 L3
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Anne Jokisalo Kasv: Nopurin
8. Whippet Hill`s sijoitus 350m (W)
1. Kamagurka 17.8 kg (1) 23.16 L3
1. Jali 17.5 kg (3) 23.16 L3
3. Lucky Strike 13.0 kg (6) 23.41 L3
Blits – Chakira
om: Maria & Juha Jauhiainen1 Kasv: Old Road’s
9. Trial 350m (W)
1. WT-Bertil 17.2 kg (1) 23.21 L3
JZ-Taavi – Iita
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Weikotin
10. Soolo 350m (W)
1. Friendly Face 17.2 kg (1) 22.71 L1
Wilson – Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
11. Soolo 350m (W)
1. Firestarter 12.9 kg (1) 23.02 L2
Wilson – Hulabaloo
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: My Wild
12. Soolo 350m (W)
1. AG-Irvi-Leuka 14.8 kg (1) 23.43 L3
Amom – CA-Geena
om: Kati Hummelin Kasv: Sökövintin
13. Soolo 480m (G)
1. Shout Shout Joy 26.4 kg (1) 5.71 29.46 K4
Bling It On – Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
14. Soolo 480m (G)
1. August 36.3 kg (1) 5.78 29.36 K3
Bit Chili – Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale

Harjoitus juoksujen tulokset

280m
Nitro (g) 16.86 (0-koira)
Heart of Gold (g) 17.48
Hessu (g) 17.73
Taiga ja Milla (w) 18.71 / 18.75
Hessu (g) 17.74
Minttu (g) 17.53
Nero (g) 17.29
Luja (g) 17.87
Zeus (g) 17.47
Iiris (g) 18.55
Lempi (g) 16.97
Pukki (g) 16.98
Stella, Pirjo, Martta (w) 18.90 / 19.12 / 19.29
350m
Evaki (w) 23.41 (0-koira)
Ringo, Jami 22.64 / 22.68
Erebo 24.26

Tampere 27.05.2017 TopRace alkuerät (VGU)

1. Hill’s sijoituslähtö 280m (G)
1. Punaluu Black 35.7 kg (1) 17.01 L2
2. Wai Wai 31.8 kg (3) 17.28 L3
3. Venatici 30.5 kg (6) 17.36 L4
Bling It On – Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
2. Hill’s sijoituslähtö 280m (W)
1. Isadora 10.6 kg (2) 18.97 L4
2. Eddy Hawk 14.5 kg (6) 19.33 L5
3. Berenike 12.3 kg (3) 19.86 L6
4. Bridge 11.9 kg (1) 20.14 L7
Fallout Boy – Freida
om: Helena & Pasi Malinen Kasv: Maxwin
3. Hill’s sijoituslähtö 280m (G)
1. Ready To Rumble 33.6 kg (1) 17.55 L5
2. Corvus 32.8 kg (4) 17.57 L5
3. Vulpecula 31.1 kg (3) 17.60 L5
4. Capes’ G.I. Jane 24.4 kg (2) 18.79 L7
Farloe Hurricane – Ready To Go
om: Erkki Gustafsson Kasv: Quickstep
4. Hill’s sijoituslähtö 350m (W)
1. Hurricane 14.0 kg (2) 23.69 L4
2. Jedi 14.3 kg (3) 23.86 L5
3. Tarde II 13.6 kg (1) 24.65 L7
Blits – Freida
om: Riitta Suominen Kasv: Maxwin
5. Hill’s sijoituslähtö 350m (W)
1. Sylvester Stallone 14.5 kg (3) 22.99 L2
2. Tony Stark 21.6 kg (5) 23.19 L3
3. Kamagurka 18.1 kg (1) 23.54 L4
4. Jali 18.1 kg (4) 23.60 L4
5. Slim Shady II 15.4 kg (2) 23.90 L5
6. Lucky Strike 13.7 kg (6) 23.93 L5
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
6. Trial 280m (G)
1. Da Capo 36.6 kg (1) 17.62 L5
Silvereye – La Tua Cantante
om: Camilla Kaasinen Kasv: Nordic
7. Trial 280m (W)
1. Onta 13.9 kg (3) 19.63 L6
Xantho-Vulture – Fortuna
om: Kirsi Silvan Kasv: Culannn`s

Tampere 20.05.2017 Hill’s sijoituslähtöpäivä EGU Tampere (EGU)

2. Whippet Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Isadora 10.5 kg (1) 19.02 L4
2. Emigrant 14.8 kg (2) 19.04 L4
3. Brona 16.4 kg (3) 19.21 L4
Fallout Boy – Freida
om: Helena & Pasi Malinen Kasv: Maxwin
3. Whippet Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Sylvester Stallone 14.4 kg (4) 18.25 L2
2. Hooligan 15.8 kg (1) 18.55 L3
3. Kamagurka 18.0 kg (2) 18.58 L3
4. Candyking 17.4 kg (3) 18.63 L3
5. Jali 18.0 kg (5) 18.66 L3
6. Lucky Strike 13.5 kg (6) 18.76 L3
Voodoo Talk At Kentfield – Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
4. Greyhound Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Pavo 33.4 kg (1) 17.02 L2
2. Punaluu Black 35.5 kg (3) 17.09 L2
3. Wai Wai 31.7 kg (4) 17.23 L3
4. Capes’ G.I. Jane 24.1 kg (2) 17.95 L7
You Know My Name – Lepus
om: Heikki & Maaria Rahikainen Kasv: Fast Friends
5. Greyhound Hill’s sijoitus 280m (G)
1. Vulpecula 31.1 kg (4) 17.64 L6
2. Corvus 33.3 kg (3) 17.68 L6
3. Yoda 28.0 kg (1) 17.80 L6
You Know My Name – Lepus
om: Jennika Eskola Kasv: Fast Friends
6. Whippet Hill’s sijoitus 280m (W)
1. Jolie 11.2 kg (2) 18.73 L3
2. Tarde II 13.6 kg (1) 19.23 L4
3. Eddy Hawk 14.4 kg (6) 19.54 L5
4. Berenike 11.9 kg (3) 19.90 L6
Elko River – Hulabaloo
om: Niina & Jorma Mäkinen Kasv: Maxwin
7. Trial 280m (W)
1. Hulabaloo 11.1 kg (1) 18.98 L4
Blits – Freida
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Maxwin
9. Trial 480m (G)
1. Columba 28.7 kg (1) 5.69 29.34 K3
You Know My Name – Lepus
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Fast Friends

Kuvia kilpailupäivältä

Kilpailupäivän jälkipuinti Pasi Malisen seurassa

0-Koirat

280m

Svala 17.21

350m

WT-Bertil 23.58

480m

Columba 29.34

Harjoitusjuoksut

280m

  1. Iiris ja Hessu 18.41 / 18.45
  2. Erebor 20.76
  3. Manteli ja Insku 17.09 / 17.66
  4. Ludvig 18.51
  5. Firestarter 18.51
  6. Funky Fellow 18.33
  7. Fairytale 18.38
  8. Evaki (harmillisesti ei saatu aikaa)

480m

  1. Heat of the night 31.92

350m

  1. Jedi 23.44 SOOLO
  2. Slim Shady II 23.46